O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Krzyk do Boga ze środka grobu. Księga Psalmów 13-15 kwietnia ...


Krzyk do Boga ze środka grobu.
Księga Psalmów

SZKOŁA BIBLIJNA
13-15 kwietnia 2018

 

W dniach 13-15 kwietnia 2018 roku w ramach Szkoły Biblijnej trwa sesja „Krzyk do Boga ze środka grobu. ‘Nie dopuścisz, bym pozostał w grobie’. Księga Psalmów”.


foto: w czasie XIII Dni Duchowości Biblijnej - CFD Kraków, 11 XI 2016

Spotkanie prowadzi ks. Wojciech Węgrzyniak - wykładowca Starego Testamentu na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie, pisarz-kaznodzieja, rekolekcjonista [więcej o prowadzącym - www.wegrzyniak.com].

 

OPIS SPOTKANIA:
Sesja będzie wprowadzeniem w świat duszy psalmisty, próbą zrozumienia ludzi, których nie omijały najcięższe doświadczenia życia. Jak je przeżywali? W jaki sposób znajdowali światło? Jak mocowali się z Bogiem, który niekiedy wydawał się nieobecny, a nawet przeszkadzający? Analiza wybranych psalmów pozwoli zapewne zrozumieć chociaż w jakimś stopniu nasze dusze i nasze groby.

Ks. Węgrzyniak gościł w naszym domu w czasie XIII Dni Duchowości Biblijnej „Prorocy - mężni świadkowie Boga. Jeremiasz i Amos” (10-13 XI 2016); wygłosił wtedy konferencje: „Amos - strażnik Słowa i sprawiedliwości społecznej” (11 XI).

 

Sesje Szkoły Biblijnej proponowane są w klimacie pustyni, ciszy i modlitwy osobistej. Uczestnicy są wprowadzani w teologiczne bogactwo i medytację wybranej księgi biblijnej w kontekście własnej historii życia. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

 

=== === ===

 

Polecamy również publikacje poświęcone księdze Psalmów!

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl