O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Dzieje Apostolskie. Księga o nadziei Kościoła 8-11 XI 2018 - ...


Dni Duchowości Biblijnej
Dzieje Apostolskie. Księga o nadziei Kościoła

SZKOŁA BIBLIJNA
8-11 listopada 2018

 

Pierwsze wspólnoty chrześcijańskie, chociaż nie były pozbawione słabości i prób w wierze, emanowały życiem. Pozostawiły przesłanie nadziei: niezależnie od wszelkich pozorów zwycięstwa zła nad dobrem zwycięstwo Chrystusa już się dokonało i jest definitywne. Zmartwychwstały jest obecny i działa w naszej historii. Przesłanie pierwszego Kościoła jest nam potrzebne zwłaszcza dzisiaj, gdy „tylu ludzi sprawia wrażenie, że są zdezorientowani, niepewni, pozbawieni nadziei” (św. Jan Paweł II ). Sesja o nadziei w Kościele z propozycją konferencji, konwersacji i lectio divina do wybranych stronic Dziejów Apostolskich.

PROWADZĄ:   
Innocenzo Gargano OSB Cam - kameduła, wykładowca patrystyki na papieskich uczelniach rzymskich, współczesny mistrz duchowy lectio divina [więcej]; ks. Waldemar Chrostowski - kierownik Katedry Egzegezy Starego Testamentu na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, laureat Nagrody Ratzingera [więcej]; Danuta Piekarz- wykładowca Nowego Testamentu i teologii biblijnej na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie [więcej].

=== === ===

Sesje Szkoły Biblijnej proponowane są w klimacie pustyni, ciszy i modlitwy osobistej. Uczestnicy są wprowadzani w teologiczne bogactwo i medytację wybranej księgi biblijnej w kontekście własnej historii życia. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

 


film „Biblio, ojczyzno moja” ma już kilka wersji językowych

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl