O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Świadectwo NJŻ: Moja droga do… zaczęłam prawdziwie żyć< ...


Moja droga do… zaczęłam prawdziwie żyć
Nowa Jakość Życia - świadectwo

 

Wybrałem ciebie, gdy planowałem stworzenie (por. Ef 1, 11-12).

Moja droga do bliższego poznania Boga zaczęła się kilka miesięcy temu dzięki siostrze zakonnej, która się mną zainteresowała, chciała ze mną porozmawiać i pomóc mi. Pan Bóg postawił ją na mojej drodze i sprawił, że z jej pomocą otwarłam na Niego swoje serce, a odkąd to zrobiłam On zaczął działać. „Oto stoję u drzwi i kołaczę. Jeśli kto posłyszy Mój głos i drzwi otworzy, wejdę do niego i będę z nim wieczerzał, a on ze mną” (Ap 3, 20). Dzięki siostrze, która mnie zachęcała do pójścia na pielgrzymkę, skupienie i do wyjazdów ze scholą zaczęłam odczuwać chęć trwania blisko Boga. Mimo, że bałam się i myślałam, że się do tego nie nadaję, po każdym tego typu spotkaniu z ludźmi wierzącymi lub szukającymi Boga, jak ja, czułam, że zbliżam się do Niego coraz bardziej i że ja tam muszę być. Że nie mogę się tam nie pojawić, bo to będzie ogromny błąd i będę tego żałować, ponieważ w głębi duszy tego mocno pragnę. „Zdobyty zostałem przez Chrystusa Jezusa i dlatego pędzę, abym i ja Go zdobył” (Flp 3, 12).

Każdego dnia coraz mocniej przekonywałam się, że jestem Jego dzieckiem i On mnie kocha. Siostra Małgosia doradziła mi, bym zrobiła kolejny krok i czytała Biblię. Gdy zaczęłam to robić, moje życie zaczęło się w pewien sposób dopełniać. Teraz nie potrafię przeżyć jednego dnia bez zaglądnięcia i przeczytania choćby fragmentu. Moment, w którym siadam i zaczynam czytać, jest dla mnie czymś tak ważnym, że nie potrafię tego opisać. Ciężko powiedzieć, co czuję. Wypełnia mnie radość i wielki spokój. Nawet jeżeli dzień był ciężki i jest we mnie ogrom różnych emocji, to gdy rozpoczynam czytanie, wszystkie negatywne uczucia znikają, a w sercu czuję ciepło. W Biblii znajduje odpowiedzi na dręczące mnie pytania, słowa wsparcia i wszystko, czego potrzebuje.

Niedawno wielką pomocą w zrozumieniu słowa Bożego stały się dla mnie filmiki pt. „Nowa jakość życia”. Urywki poszczególnych Ewangelii są szczegółowo omawiane i przekładane na prostszy język. Są dopasowywane do różnych sytuacji z życia codziennego. Bardzo mi pomagają, ponieważ nie zawsze potrafię odczytać to, co Pan Bóg chce mi przekazać, a nie chcę nic przeoczyć. W filmikach są też zadawane pytania, które zwracają uwagę na nasze postępowanie i można sobie odpowiedzieć na to, jak jest ze mną. Cieszę się ze zmian, które we mnie zachodzą. Odkąd On jest ze mną zawsze, gdy mam słabszy moment, przypominam sobie słowa: „Nie mów Bogu mam wielki problem, tylko mów problemowi mam wielkiego Boga” i dzięki temu nie chcę się poddawać.

Moje życie bardzo się zmieniło. Czytanie Pisma Świętego, modlitwa lub zwykła rozmowa z Bogiem to codzienność. Odkąd pozwoliłam Mu zagościć w moim sercu, zaczęłam widzieć sens życia, czuć się potrzebna i kochana. Teraz wypełnia mnie szczęście, cały czas się uśmiecham i wiem, że On ma dla mnie większy plan niż ja sama. Wiem, że nie jestem na tym świecie z przypadku. Kiedyś nie było to dla mnie tak oczywiste. Teraz potrafię się cieszyć z najmniejszych szczegółów dnia codziennego i chcę pomagać innym oraz czynić dobro, by cały świat poznał Pana Boga i powierzył Mu siebie, tak jak ja. „Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał” (Ps 37, 5). Wiem, że jestem dopiero na początku tej drogi, że wiele rzeczy przede mną i muszę się dużo nauczyć, ale chcę podążać tą drogą, którą przygotował dla mnie Pan.

Podsumowując, myślę, że teraz gdy dopuściłam Boga do swojego serducha, oddałam w Jego ręce swoje życie i zaczęłam pogłębiać swoją wiarę, to dopiero zaczęłam prawdziwie żyć. Tego, co teraz czuję, nie opiszą żadne słowa. Nic nie jest w stanie wyrazić, jak bardzo jestem szczęśliwa. To, co tu napisałam, to tylko cząstka tego, co się zmieniło i co czuję. Jeżeli ktoś chce się dowiedzieć wszystkiego, to musi sam tego spróbować i doświadczyć. Ojciec kocha cię bardzo mocno i czeka, aż otworzysz serce, by On mógł tam wejść i sprawić, by Twoje życie nabrało barw.

„Przejrzyj twoja wiara cię uzdrowiła” (Łk 18, 42).

„Prawdziwym życiem jest miłowanie Boga z całego serca i zjednoczenie się z Nim” (Pwt 30, 20).

„Starajmy się służyć Panu Bogu z całego serca i z całej woli. Wówczas On da nam więcej, niż na to zasługujemy” (św. Ojciec Pio).

„Bądź Mu wierny, a On zajmie się Tobą, prostuj swe drogi i Jemu zaufaj” (Syr 2, 6).

 

Magdalena z Krakowa, licealistka
II 2018

 

---------------------------------------------------------------------

 

Poniżej odcinek NJŻ I Niedzielę Wielkiego Postu (rok B) – Mk 1, 12-15; na I Niedzielę Adwentu (rok B) oraz odcinek wprowadzający o Ewangelii wg św. Marka.

 


- 2017/2018 - drugi rok projektu „Nowa Jakość Życia” -

 

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl