O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Powierzyć się Jezusowi. Rekolekcje ze św. Mateuszem (książka, ...


Okładka etui na płytyRekolekcje Lectio Divina
  

Powierzyć się Jezusowi.
Rekolekcje ze św. Mateuszem
(książka, oprawa twarda)

 

ks. Krzysztof Wons SDS
 
rekolekcjonista i kierownik duchowy,
dyrektor CFD w Krakowie, wykładowca teologii duchowości

  

zob. Powierzyć się Jezusowi. Rekolekcje ze św. Mateuszem (książka, oprawa miękka) - ks. Krzysztof Wons SDS.

Ośmiodniowe rekolekcje lectio divina ze św. Mateuszem są drugim etapem formacji chrześcijańskiej dla osób wszystkich stanów w Kościele. Bierzemy do ręki "Ewangelię katechetów", jak ją nazywa kard. C. Martini. Jest ona pomocą w kształtowaniu się solidnej tożsamości ucznia Jezusa.

Publikacja proponowana jest jako podręcznik rekolekcyjny dla prowadzących i przeżywających rekolekcje lectio divina w grupach zamkniętych. Może także służyć jako propozycja indywidualnej formacji przeżywanej w warunkach codzienności.

Podejmując te drogę indywidulanie, w warunkach codzienności, należy zadbać o momenty pustyni, potrzebny czas modlitwy Słowem Bożym, a także spotkania z kierownikiem duchowym.

Autor: ks. dr Krzysztof Wons SDS - salwatorianin, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie, kierownik duchowy i rekolekcjonista, wykładowca teologii duchowości, autor książek poświęconych modlitwie Słowem Bożym.

  

*** *** ***

Jesteśmy po roku „bycia z Jezusem” w „terenie” naszego środowiska. Zdecydowaliśmy się na nowy początek. Nasza wiara zakiełkowała. W takim momencie formacji zastaje nas Mateusz. Wie, że jesteśmy wspólnotą uczniów, która poznała i wybrała Jezusa, ale wie także, że nasza wiara jest mała. Pamiętał o tym, gdy natchniony przez Ducha, redagował dla nas Ewangelię. Spisał słowa i czyny Jezusa z myślą o nas, uczniach małej wiary. Jego wspólnota składała się głównie z takich uczniów. Jako pasterz znał jej mocne i słabe strony. Była jeszcze bardzo młoda, „raczkująca w wierze”. Pisze dla tych, którzy wybrali drogę z Jezusem i zaczęli realizować swój wybór. Kard. C. Martini nazywa go Ewangelistą katechetów, ponieważ dostarcza bogatego i uporządkowanego materiału do systematycznej formacji osoby, która już przeszła etap katechumenatu, przyjęła chrzest i teraz chce żyć zgodnie z tym co usłyszała w Kościele. Stara się ukazać konkretnie drogę ucznia, który podejmuje konsekwencje swojego ewangelicznego wyboru. Jego Ewangelia jest pomocą w kształtowaniu się solidnej tożsamości ucznia Jezusa. Oczywiście jest to jedna z perspektyw w jakiej możemy zgłębiać Ewangelię Mateusza, także wszystkie pozostałe. My właśnie wybieramy tę. Pomoże nam kontynuować naszą formację.

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl