O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  Jak modlić się liturgią? 8-10 maja 2020 ...


Jak modlić się liturgią?
SZKOŁA WIARY
8-10 maja 2020

 

Duch liturgii cechuje się autentyczną pobożnością, oddawaniem chwały Bogu czy dziękczynieniem. By to odkryć, trzeba wniknąć w konkretne gesty rytualne i słowa modlitw. Temu właśnie będzie służyła ta sesja. Chodzi nie tylko o to, aby modlić się w czasie liturgii, ale żeby modlić się liturgią: wszystkimi słowami modlitw, śpiewami, wszystkimi zmysłami, gestami i postawami ciała. W czasie sesji będziemy uczyli się praktykować to, co Kościół od starożytności nazywa mistagogią: będziemy wchodzić coraz głębiej w celebrowane misterium przez odkrywanie znaczenia i symboliki rytuału. Sesja prowadzona w klimacie pustyni, ciszy i modlitwy osobistej.

PROWADZI: ks. Krzysztof Porosło - kapłan archidiecezji krakowskiej, dogmatyk i teolog liturgii, autor wielu publikacji o liturgii i organizator rekolekcji liturgicznych „Mysterium fascinans” [więcej: www.baptysterium.pl].

 

sesja w naszym domu została odwołana,
proponujemy przeżycie sesji „Jak modlić się liturgią?” online

- zob. list ks. Krzysztofa Wonsa SDS, dyrektora CFD w Krakowie -

[program i inne informacje udostępnimy w stosownym czasie]

 

Sesje Szkoły Wiary przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę egzystencjalną. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

=== === ===

 

 
  
  

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl