O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro   Do medytacji   

  List ks. Krzysztofa Wonsa SDS - Kraków, 29 kwietnia 2020


List ks. Krzysztofa Wonsa SDS – Kraków, 29 kwietnia 2020
Sesja „Jak modlić się liturgią?” odbędzie się online

 

Drodzy Przyjaciele!

Podjęliśmy kolejną trudną decyzję o odwołaniu sesji „Jak modlić się liturgią?”, która miała odbyć się w Krakowie w dniach 8-10 maja br. pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Porosło.

Od kilku miesięcy przychodzi nam żyć i działać w złożonej i nieprzewidywalnej sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa. Wierzymy głęboko, że Bóg nie przestaje działać z tą samą mocą co zawsze i że ma dla nas konkretne plany na przyszłość. Prosimy o wspólną z nami modlitwę do Ducha Świętego o dar rozeznawania, abyśmy kierowali się wyłącznie Jego zamiarami.

Zdecydowaliśmy się na odwołanie sesji kierując się nie tylko obowiązującymi ograniczeniami prewencyjnymi, ale także odpowiedzialnością i miłością do Was i Waszych bliskich. Nie zrezygnowaliśmy jednak z przeprowadzenia sesji!

 

[program sesji udostępnimy w stosownym czasie]

 

Odbędzie się sesja w Domu Słowa online!

Sesja „Jak modlić się liturgią?” odbędzie się w tym samym terminie 8-10 maja, drogą internetową. Będzie można w niej uczestniczyć przez naszą stronę www.cfd.salwatorianie.pl. Jest propozycją otwartą dla wszystkich. Zaproście na sesję także tych, którzy nie byli na nią zapisani: waszych bliskich, przyjaciół i znajomych. Sesja może stać się cenną okazją do pogłębienia świadomego przezywania Liturgii, zwłaszcza teraz, gdy z powodu pandemii możemy uczestniczyć w niej jedynie drogą online. Prosimy, abyście, o ile to tylko możliwe, zorganizowali sobie czas i miejsca w swoich domach, które pomogą Wam przeżyć dni modlitwy tak, jak proponujemy to zwykle w naszym krakowskim CFD. Sesję, zgodnie z pierwotnym planem, poprowadzi ks. Krzysztof Porosło.

W stosownym czasie na stronie www.cfd.salwatorianie.pl zostanie zamieszczony program sesji. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnego towarzyszenia duchowego poprzez rozmowę na telefon. Pod linkiem „Rozmównica wsparcia duchowego” znajduje się grafik kierowników duchowych ze wskazanymi dniami i godzinami, w których czekają na Was z posługą. Wśród towarzyszących indywidualnie jest także prowadzący sesję ks. Krzysztof Porosło.

Obecna sytuacja w żaden sposób nie zniechęca nas, lecz wprost przeciwnie, jeszcze bardziej zachęca do podejmowania innych, konkretnych sposobów towarzyszenia duchowego i służenia pomocą naszym uczestnikom. CFD pozostanie nadal naszym wspólnym domem słuchania Słowa i modlitwy. Nie zmniejszyliśmy w tym trudnym czasie naszej aktywności. Zmieniliśmy jedynie sposób posługi. Przeszliśmy ze spotkań fizycznych na spotkania w Domu Słowa online.

Prosimy, śledźcie uważnie informacje na naszej stronie. Przekazujcie swoim bliskim i znajomym wiadomości o różnych propozycjach w Domu Słowa online: drogą mailową, telefonicznie, przez fb i inne komunikatory. Wspierajmy siebie nawzajem duchowo. Dzielmy się Słowem i ewangelizujmy razem!

Każdego dnia, od godz. 20.00 wspólnota salwatoriańska adoruje Pana Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie w kaplicy rekolekcyjnej CFD. O godz. 20.30 odmawiamy wspólnie różaniec zawierzając Jezusowi przez Maryję Was samych, Wasze Rodziny, Wspólnoty oraz całe dzieło CFD. Zapraszamy do stałej, duchowej łączności z nami!

ks. Krzysztof Wons SDS
dyrektor CFD wraz z całą ekipą

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl