O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Miłosierdzie Wcielone. Lectio divina z Siostrą Faustyną (ksią ...


Biblioteka
Centrum Formacji Duchowej

Rekolekcje lectio divina

Miłosierdzie Wcielone.
Lectio divina z Siostrą Faustyną

 

Krzysztof Wons SDS
rekolekcjonista i kierownik duchowy,
dyrektor CFD w Krakowie,
wykładowca teologii duchowości

Edycja św. Pawła, Częstochowa 2021

 

W kontekście 90. rocznicy objawienia obrazu Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie i rozpoczęcia jej prorockiej misji (2021) ukazała się książka salwatorianina Krzysztofa Wonsa SDS: „Miłosierdzie Wcielone. Lectio divina z Siostrą Faustyną”.

„Bardzo trafnie dobrane teksty, ich zestawienie i głębia rozważania sprawiają, że przed uczestnikami rekolekcji odsłania się niezwykłe piękno i bogactwo miłosiernej miłości Boga, objawionej najpełniej w Miłosierdziu Wcielonym, oraz zachwycająca swą dziecięcą ufnością wobec Boga i dobrocią dla ludzi postać Apostołki Bożego Miłosierdzia. Tematy i rozdziały książki nie są suchą, akademicką egzegezą słowa Bożego i analizą „Dzienniczka”, ale głęboko przeżytym osobistym doświadczeniem obecności i działania słowa Bożego w życiu Mistyczki z Łagiewnik i Autora książki, pasjonata słowa Bożego. Dlatego te rozważania otwierają takie przestrzenie i oblicza miłosiernej miłości Boga, że może się w nich odnaleźć każdy, kto z prostotą dziecka zdecyduje się na lekturę książki czy odprawienie rekolekcji” - zapowiadano książkę na portalu Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia [ www.faustyna.pl ].


Ks. Wons: „Razem ze św. Faustyną czytałem Pismo Święte”

„Na rynku wydawniczym pojawiła się właśnie propozycja, która jest owocem zaproszenia Sióstr ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik: «LECTIO DIVINA Z SIOSTRĄ FAUSTYNĄ». Podjąłem drogę lectio divina z s. Faustyną i w trakcie usłyszałem takie imię Boga, na które wcześniej nie zwracałem uwagi. To imię Boga, które wydaje się nam czytelne i znane, ale dopiero św. Faustyna, właśnie w kluczu jej lektury Pisma Świętego, pomogła mi usłyszeć to imię Boga w Biblii w sposób bardziej pogłębiony: «MIŁOSIERDZIE WCIELONE». To imię Boga albo w ogóle nie spotykane albo bardzo rzadko tak wprost wypowiadane przez świętych czy innych czytających święty tekst” - tak autor uzasadnił wybór tytułu nowej publikacji.


na zdjęciu po prawej: autor w czasie sesji formacyjnej
„Jezu, ufam Tobie! Od słuchania do zaufania Miłosiernemu.
Lectio divina z Siostrą Faustyną” [CFD Kraków, 2-4 X 2020]

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl