O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Słowo na jutro  Do medytacji   

  Transmisje beatyfikacji O. Franciszka Jordana w języku polski ...


Transmisje beatyfikacji O. Franciszka Jordana
w języku polskim - 15 maja 2021, godz. 10.30

 

„Ceremonia beatyfikacji naszego Założyciela, Ojca Franciszka Marii od Krzyża Jordana, odbędzie się w Arcybazylice Świętego Jana na Lateranie w Rzymie w dniu 15 maja 2021 r. Ceremoniom beatyfikacyjnym będzie przewodniczył kard. Angelo De Donatis, wikariusz generalny Rzymu” - informują przełożeni Rodziny Salwatoriańskiej.

 

www.tv-trwam.pl/na-zywo

 

Uroczystości beatyfikacyjne odbędą się w sobotę, 15 maja 2021 roku, o godz. 10.30 w Bazylice św. Jana na Lateranie. Natomiast w niedzielę, 16 maja 2021 r., o godz. 15:00 zaplanowana jest Msza święta dziękczynna za nowego błogosławionego w Bazylice św. Piotra. Transmisję beatyfikacji na żywo (w języku włoskim) przeprowadzi TELEPACE [https://telepacenews.it/diretta/]. W języku polskim Mszę świętą beatyfikacyjną będą transmitować TV Trwam [https://tv-trwam.pl/na-zywo] i EWTN [https://ewtn.pl/ - live]. W studiach stacji telewizyjnych obecni będą salwatorianie, którzy przybliżą telewidzom postać nowego błogosławionego i działalność Rodziny Salwatoriańskiej.

 

 

 

Uroczyste dziękczynienie za beatyfikację w Polsce planowane jest na sobotę, 12 czerwca 2021 roku, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini

---------------------------------------------------------------------

 

Proces beatyfikacyjny o. Franciszka Jordana rozpoczął się w 1942 roku. W styczniu 2011 roku Benedykt XVI polecił publikację dekretu o heroiczności cnót o. Jordana, a w czerwcu 2020 r. został przez papieża Franciszka uznany i zatwierdzony cud przez wstawiennictwo o. Franciszka Jordana, co otworzyło drogę do beatyfikacji.

UZNANIE CUDU ZA WSTAWIENNICTWEM OJCA JORDANA
założyciela zgromadzeń salwatorianów i salwatorianiek

19 czerwca 2020 roku Ojciec Święty Franciszek zlecił promulgowanie dekretu dotyczącego cudu, dokonanego za wstawiennictwem Ojca Franciszka Marii od Krzyża (w życiu świeckim Jana Chrzciciela) JORDANA, założyciela salwatorianów i salwatorianek (………)

---------------------------------------------------------------------

 

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl