O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Ojciec Jordan
Boże Narodzenie 2018 - życzenia
Drodzy Przyjaciele CFD, Współpracownicy i Uczestnicy spotkań! W Noc Bożego Narodzenia zostanie odprawiona Msza Święta za Was, za Wasze Rodziny i Wspólnoty.

ZFD nr 81: „Panie, naucz nas modlić się!” - Piotr Szyrszeń SDS
W 81. numerze ZFD publikujemy treści, którymi Piotr Szyrszeń SDS dzielił się w czasie sesji „Panie, naucz nas modlić się” w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana w CFD w Krakowie (20-22 IV 2018). Ich biblijną podstawę stanowi słowo z Ewangelii wg św. Łukasza – Łk 6, 12-17a, czytane z odniesieniem do doświadczenia o. Franciszka M. od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek w setną rocznicę jego śmierci.

50. rocznica beatyfikacji bł. Marii od Apostołów
Przed pięćdziesięciu laty, 13 października 1968 r., papież Paweł VI dokonał beatyfikacji bł. Marii od Apostołów (Teresy von Wüllenweber), współzałożycielki sióstr salwatorianek.

Przesłanie papieża Franciszka do delegatów na XIX Kapitułę Generalną Salwatorianów oraz do członków Rodziny Salwatoriańskiej
„Jezus porusza nasze serca, gdy podejmujemy lekturę słów Ewangelii; czyni to także poprzez sakramenty (…) Uobecnianie Jezusa jest zaś dla nas możliwe jedynie przez uniżenie się” – to fragment przesłania papieża Franciszka przekazanego przez kard. Pietro Parolina.

Rok Ojca Jordana w Krakowie - homilia, 9 września 2018
„Cisi i ukryci współpracownicy Boskiego Zbawiciela” - homilia wygłoszona przez ks. Piotra Szyrszenia SDS w kościele pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie (9 IX 2018).

Rok Ojca Jordana w Krakowie - homilia, 8 września 2018
„Jego relacja z Jezusem była płodna: zrodził salwatorianów i salwatorianki ” - homilia wygłoszona przez ks. Krzysztofa Wonsa SDS w CFD w Krakowie (8 IX 2018).

100. rocznica śmierci naszego ojca, Franciszka Marii od Krzyża Jordana, założyciela salwatorianów i salwatorianek - 8 września 2018

Ostatnie słowa o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana - 6 września 1918
„Niebo - otrzymamy je wyłącznie dzięki miłosierdziu Bożemu. Inaczej tam się nie dostaniemy” (O. Jordan do siostry zakonnej - pielęgniarki, 6 września 1918).

Z Testamentu Duchowego o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana
„Bądźcie zawsze prawdziwymi i wiernymi synami świętej Matki, Kościoła rzymskiego, i uczcie, czego on uczy, wierzcie, w co on wierzy, odrzucajcie zawsze, co on odrzuca” (O. Jordan).

Ostatnie słowa o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana - 29 sierpnia 1918
„Zapamiętaj sobie to, ojcze: ‘Bo myśli moje nie są myślami waszymi ani wasze drogi moimi drogami...’. Musi się pozwolić prowadzić przez Opatrzność i uważać, by nie pokrzyżować Jej planów. Niektórzy tracą cierpliwość i zatrzymują się w połowie drogi. Gdy się wytrwa, znajduje się w końcu rozwiązanie” (do Pankracego Pfeiffera SDS, 29 sierpnia 1918).

[1] [2] [3]  następne
KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl