O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Proces beatyfikacyjny
O. Franciszek Jordan: „Rozważaj łagodność św. Franciszka Salezego…”
Konferencja Piotra Szyrszenia SDS w ramach Roku Ojca Jordana (Kraków, 8 stycznia 2018).
#ZJordanemKuBeatyfikacji

O. Franciszek Jordan: „Wielokrotnie już powtarzałem wam słowa świętej Katarzyny ze Sieny: «Jeśli zobaczylibyśmy piękno jednej duszy,…»”
W 50. rocznicę ogłoszenia św. Katarzyny ze Sieny doktorem Kościoła udostępniamy tekst konferencji Piotra Szyrszenia SDS w ramach Roku Ojca Jordana, 8 marca 2018 r.
#ZJordanemKuBeatyfikacji

Beatyfikacja O. Franciszka Jordana odbędzie się w Rzymie, 15 maja 2021
Ceremoniom beatyfikacyjnym o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, w Bazylice św. Jana na Lateranie w Rzymie, 15 maja 2021 r., będzie przewodniczył kard. Giovanni Angelo Becciu.

Uznanie cudu za wstawiennictwem Ojca Jordana
19 czerwca 2020 roku Ojciec Święty Franciszek zlecił promulgowanie dekretu dotyczącego cudu za wstawiennictwem Ojca Franciszka Marii od Krzyża (Jana Chrzciciela) Jordana.
#ZJordanemKuBeatyfikacji

Uzdrowienie… niewytłumaczalne z punktu widzenia nauki
6 czerwca 2019 r. komisja medyczna przy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych uznała, że analizowane przez nią uzdrowienie nie może być wytłumaczone z punktu widzenia nauki.
#ZJordanemKuBeatyfikacji

„Tajemnica jej sukcesów leży wyłącznie w jej zaufaniu do Boga” - Franciszek Maria od Krzyża Jordan o św. Teresie z Avila
Konferencja wygłoszona przez Piotra Szyrszenia SDS w kościele pw. Boskiego Zbawiciela w Krakowie-Zakrzówku, we czwartek, 8 lutego 2018 r., w ramach Roku Ojca Jordana.
#ZJordanemKuBeatyfikacji

Akta procesu w sprawie domniemanego cudu już w Rzymie
12 sierpnia 2016 r. w Jundiaí w Brazylii zakończył się diecezjalny etap procesu w sprawie domniemanego cudu przez wstawiennictwo o. Franciszka Marii od Krzyża Jordana.

Postęp w procesie beatyfikacyjnym O. Franciszka Jordana
11 listopada 2015 r. w diecezji Jundiaí rozpoczęło się na szczeblu diecezjalnym dochodzenie mające na celu zbadanie i oficjalne uznanie cudu przez wstawiennictwo Założyciela.

Franciszek M. od Krzyża Jordan praktykował cnoty w stopniu heroicznym
14 stycznia 2011 r. Benedykt XVI polecił promulgację dekretu o heroiczności cnót Sługi Bożego Franciszka Marii od Krzyża, założyciela Salwatorianów i Salwatorianek.

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl