Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Rekolekcje Lectio divina etapy: I-IV i Pogłębienie: Jemu zależy na was - chrześcijanin wobec świata. Lectio divina do 1 i 2 Listu św. Piotra

Lectio divina jest też szczególną drogą rozeznawania życiowego powołania: "W świetle i w mocy Słowa Bożego można bowiem odkryć, zrozumieć i pokochać własne powołanie..." (Pastores dabo vobis, 47).Wierne i cierpliwe kroczenie drogą lectio divina pomaga przemodlić i zgłębić słowo Boże, aż do całkowitego poddania się jego działaniu, aż do zjednoczenia się z Jezusem, Słowem Wcielonym, który przemienia ludzkie życie i staje się jego Panem. Lectio divina jest też szczególną drogą rozeznawania życiowego powołania: "W świetle i w mocy Słowa Bożego można bowiem odkryć, zrozumieć i pokochać własne powołanie..." (Pastores dabo vobis, 47).

Pogłębienie: Kończąc swój pierwszy list św. Piotr, apostoł Jezusa Chrystusa, zapewniał adresatów, że nie są sami, że Bogu zależy na nich. Mieszkańcy pięciu rzymskich prowincji Azji Mniejszej, spośród których niektórzy usłyszeli o Jezusie już w dniu Pięćdziesiątnicy, byli obcy w swoich miejscach życia. Patrzono na nich podejrzliwie, jako na dziwnych, nie idących wraz z większością. W takiej życiowej sytuacji spotykają się z tekstami, które znamy dziś jako 1 i 2 List św. Piotra. 
W jakiej życiowej sytuacji my staniemy do przemodlenia tych tekstów? Jak odczytać je w naszym "dziś"? Czy nasza codzienność stawia nam wymagania, aby dać świadectwo o nadziei wiary, która dla wielu staje się coraz bardziej odległa i dziwna?
Pójdziemy drogą Piotrowych Listów, by dać się poprowadzić Panu i prawdziwiej odpowiadać na wyzwania codzienności.

Prowadzą: etapy: I-IV - duszpasterze CFD i współpracownicy; Pogłębienie: Jemu zależy na was - chrześcijanin wobec świata. Lectio divina do 1 i 2 Listu św. Piotra. Prowadzi: Maciej Dalibor SDS

Wyślij zgłoszenie