O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Świat ludzkich myśli i uczuć. Aktualność przesłania Ewagriusz ...


Świat ludzkich myśli i uczuć.
Aktualność przesłania Ewagriusza z Pontu
i innych ojców pustyni

SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
2-4 marca 2018

 

W dniach 2-4 marca 2018 r. odbyła się sesja pt. „Świat ludzkich myśli i uczuć. Aktualność przesłania Ewagriusza z Pontu i innych ojców pustyni”. Spotkanie w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego prowadzili: Józef Augustyn SJ - rekolekcjonista i kierownik duchowy, autor licznych publikacji poświęconych formacji ludzkiej i duchowej [więcej]; oraz Piotr Słabek - teolog, redaktor naczelny Wydawnictwa M, mąż i ojciec czworga dzieci. Nagrania i/lub teksty homilii wygłoszonych w czasie spotkania udostępniamy tutaj.


Rekolekcje Lectio Divina 22 II - 2 III 2017 - homilie cz. druga

Celem sesji jest pomoc w uporządkowaniu swego życia poprzez większą świadomość własnych myśli i emocji oraz ich kształtowanie i kontrolę. Rozważania skupią się wokół czterech pytań: Jaki wpływ mają myśli i uczucia na życie duchowe i modlitwę? Co praktycznie znaczy przemieniać swój umysł w oparciu o Słowo Boże? Jakie istnieją relacje między myślami a uczuciami? Jak kształtować i kontrolować własne myśli i emocje?

=== === ===

Sesje Szkoły Kierownictwa Duchowego przeżywane są w klimacie pustyni, ciszy i medytacji. Uczestnicy wprowadzani są w modlitwę egzystencjalną i rozeznawanie duchowe. Mają możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i indywidualnej rozmowy z kierownikiem duchowym.

 

   

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl