O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Radość - sól życia chrześcijańskiego 5-7 października 2018 - ...


Radość – sól życia chrześcijańskiego
SZKOŁA KIEROWNICTWA DUCHOWEGO
5-7 października 2018

 

W dniach 5-7 października 2018 r. w ramach Szkoły Kierownictwa Duchowego odbyła się sesja „Radość - sól życia chrześcijańskiego”, którą prowadził Amedeo Cencini FdCC - wychowawca, psychoterapeuta, kierownik duchowy, ceniony włoski formator [więcej].

NAGRANIA konferencji >>>.
HOMILIE z sesji >>>.


Amedeo Cencini FdCC (CFD Kraków, 25 I 2017 - foto: P. Ryba SDS)

OPIS SPOTKANIA: Chrześcijaństwo smutne i opresyjne obce jest przesłaniu Ewangelii. Uczestnicy sesji będą prowadzeni do odkrycia na nowo autentycznego wymiaru radości, która jest solą życia człowieka wierzącego. W świetle Słowa Bożego i refleksji psychopedagogicznej ukazana będzie istota radości. Radość nie jest sprawą taniego, chwilowego dobrego samopoczucia, ale sprawą treści, dojrzałości i wewnętrznej solidności osoby, sprawą doświadczenia i mądrości życiowej, dzięki której chrześcijanie, ludzie radości, uśmiechu i dobrego humoru, stają się apostołami optymizmu, który płynie z pewności nadziei.

W ostatnim czasie ukazały się publikacje, które są owocem spotkań prowadzonych przez ks. Cencini w CFD w Krakowie. W nowej szacie graficznej ukazała się książka „Od wychowania do formacji” - zapis sesji sprzed piętnastu laty (6-8 VI 2003). Jeden z wydanych w bieżącym roku Zeszytów Formacji Duchowej „Duchowość i cielesność” zawiera konferencje z sesji Szkoły Kierownictwa Duchowego (20-22 II 2015). Duchownym i osobom konsekrowanym polecamy nagrania z rekolekcji: „Rozpal w sobie na nowo charyzmat powołania” (25-27 I 2017).

=== === ===

Zachęcamy do skorzystania z nagrań i książek – owoców spotkań, które Amedeo Cencini FdCC prowadził w naszym domu, a które wydały Studio Katolik - www.katolik.tv i Wydawnictwo Salwator - www.salwator.com

 

   

  

  

 

   

Inne publikacje ojca Amedeo Cencini FdCC

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl