O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Zmarł śp. ks. Alessandro Pronzato, włoski pisarz katolicki


Zmarł śp. ks. Alessandro Pronzato,
włoski pisarz katolicki i rekolekcjonista

 

We wtorek, 25 września 2018 r., zmarł w Lugano (Szwajcaria) ks. Alessandro Pronzato. Wybitny włoski pisarz katolicki i rekolekcjonista odszedł do Pana w 86 roku życia. Jako kapłan służył Kościołowi ponad 62 lata. Jest autorem 135 książek przetłumaczonych na wiele języków, z czego w języku polskim, w samym tylko Wydawnictwie Salwator, ukazało się około 30. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Lugano w piątek, 28 września 2018 r.

Requiem aeternam dona ei, Domine,
et lux perpetua luceat ei !

 

„Odszedł do domu Ojca wielki przyjaciel naszego krakowskiego domu. Przez wielu wspominany jako autor 135 książek poświęconych tematyce religijnej, z których najsłynniejsza to «Niewygodne Ewangelie». Przez nas zapamiętany jako odważny i żarliwy głosiciel Słowa. Kochał nasz krakowski dom i wszystkich, których w nim spotykał. Często to powtarzał. Chętnie do nas wracał, dopóki zdrowie mu na to pozwalało. Żegnamy z wdzięcznością pięknego człowieka, żarliwego kapłana, głoszącego z mocą Ewangelię «w porę i nie w porę»” – wyznaje ks. Krzysztof Wons SDS, dyrektor Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie.

„5 października 2018 r., w pierwszy piątek miesiąca, razem z uczestnikami sesji weekendowej odbywającej się naszym domu w będziemy sprawowali Eucharystię prosząc o życie wieczne dla don Alessandro, księdza, który kochał Boga ponad wszystko i spalał się dla ludzi. Będziemy dziękowali Bogu za nieoceniony dar jego osoby w naszym domu. Wszystkich przyjaciół naszego krakowskiego domu proszę duchową łączność w modlitwie za zmarłego księdza Pronzato” - zapowiada.

=== === === === ===

Ksiądz Alessandro Pronzato kilkakrotnie gościł w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Prowadził trzy sesje formacyjne w ramach Szkoły Biblijnej: „Księga Jonasza. Prorok, który nie zgadza się z Bogiem” (14-16 maja 2004), „Jeremiasz - człowiek «zawłaszczony» przez Słowo” (24-26 marca 2006), „Spotkania z Jezusem w Ewangelii św. Jana” (18-20- maja 2007) oraz przeprowadził rekolekcje dla księży: „Ksiądz - pasterz. Z Mojżeszem na pustyni” (7-10 maja 2007).

W czasie ostatniego pobytu u salwatorianów w Krakowie poprowadził spotkanie poświęcone duchowości założyciela Rodziny Salwatoriańskiej. Sesja w ramach Szkoły Duchowości Ojca Jordana, zatytułowana „Od apatii do pasji duchowej. Duchowość na nasze czasy” (13-15 czerwca 2008), odbyła się w przeddzień 160. rocznicy urodzin O. Franciszka Marii od Krzyża Jordana (16 czerwca 1848).

Spotkanie ks. Alessandro Pronzato z założycielem salwatorianów i salwatorianek znalazło jeszcze jeden owoc w postaci publikacji biografii w języku włoskim: „Padre Francesco Maria Jordan. Ha preso in consegna il fuoco” (Gribaudi, Mediolan 2011) i polskim: „Nie możesz spocząć. Ojciec Jordan, Te, który przejął ogień i rozpalił serca milionów” (Wydawnictwo Salwator, Kraków 2015).

Publikacje ks. Alessandro Pronzato
wydane przez Wydawnictwo Salwator


KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl