O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Szkoła Lectio Divina na Ukrainie - 6 listopada 2018 - relacja ...


Szkoła Lectio Divina na Ukrainie
dla prowadzących i towarzyszących w rekolekcjach lectio divina
Lwów, 6 listopada 2018

- RELACJA -

 

We wtorek, 6 listopada 2018 r., w kurii metropolitalnej obrządku łacińskiego we Lwowie odbyło się spotkanie dla prowadzących rekolekcje lectio divina z Ukrainy. Wspólne słuchanie Słowa rozpoczęła Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił homilię abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski obrządku łacińskiego.


[od lewej] bp Edward Kawa OFMConv, abp Mieczysław Mokrzycki, Krzysztof Wons SDS

Temat kultury życia w rytmie lectio divina przedstawił uczestnikom Krzysztof Wons SDS, znany w Europie promotor miłości wobec Słowa, autor poczytnych książek poświęconych modlitwie. Głównym tematem całodziennej refleksji był pierwszy etap rekolekcji lectio divina, przeżywany w oparciu o słowo z Ewangelii według św. Marka. Słuchając konferencji uczestnicy wspominali osobiste doświadczenia tych rekolekcji i formowali się do posługi innym na tej drodze.

Jedną z konferencji wygłosił bp Edward Kawa OFMConv. Zaproponował uczestnikom modlitewną refleksję w oparciu o przypowieść o miłosiernym ojcu z Ewangelii wg św. Łukasza. Biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej obrządku łacińskiego podzielił się również swoim bogatym i różnorodnym doświadczeniem służby Słowu.

Pod koniec dnia uczestnicy - siostry zakonne, kapłani i świeccy z Kościołów rzymsko- i grekokatolickiego - mieli okazję podzielić się inicjatywami podejmowanymi w służbie Słowu Bożemu. Takie i podobne spotkania pomagają, aby ogień, który płonie w sercu jednego człowieka zapalił się w sercu innego, w którym jeszcze nie płonie, a które jest otwarte na słuchanie i służbę (zob. inicjatywy podejmowane przez siostry ze Zgromadzenia Misyjnego Służebnic Ducha Świętego czy z grekokatolickiego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanej Dziewicy Maryi).

Krzysztof Wons SDS przyjeżdża na Ukrainę od sześciu lat, dzieląc się swoim doświadczeniem. A tegoroczne spotkanie dla prowadzących rekolekcje lectio divina było drugim z kolei [poprzednie odbyło się 6 listopada 2017 – relacja-1, relacja-2].

tekst: MP i PSz / zdjęcia: MP

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl