O CFD ARCHIWUM PROGRAM DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Kard. Sarah: „Zachęcam was, by rozwijać działalność teg ...


Kard. Sarah: „Zachęcam was, by rozwijać działalność tego domu”

 

Fragment rozmowy z kard. Robertem Sarahem, którą Krzysztof Wons SDS przeprowadził przy okazji rekolekcji dla duchownych i osób konsekrowanych w dniach 1-3 lutego 2019 r. w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie.

Krzysztof Wons SDS pytał o potrzebę istnienia takich domów, jak Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. „Do takiego miejsca ludzie mogą przyjść, by się napić i żyć. Tam człowiek może przyjść i nakarmić się. Słowo Boże jest pokarmem. Ludzie potrzebują światła w tym świecie ciemności, mroku. Takie domy dają możliwość, by ujrzeć światło. Według mnie istnienie takich centrów, jak to, jest łaską dla Kościoła. Tu można spotkać Boga, słuchać Go w ciszy. Takie centra są bardzo ważne dla świata…” – mówił kardynał Robert Sarah.

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przywołał zachętę Jezusa, by iść na miejsce osobne, odpocząć i modlić się, zwracając uwagę: „Przychodzimy tutaj, by się z Nim spotkać, by Go usłyszeć i zanieść Go innym. Nie możemy mówić o Bogu, jak profesorowie, bo nauczyliśmy się z książek, nauczyliśmy się w bibliotekach… Musimy przemawiać jako świadkowie doświadczenia, jako świadkowie tego, co widzieliśmy”. Na prośbę o krótkie przesłanie, poradę czy zachętę dla krakowskiego Domu Słowa, kard. odpowiedział: „Zachęcam was, by rozwijać działalność tego domu, to miejsce pustynne, tę górę Horeb, gdzie przybywają ludzie zmęczeni, czasem uciekający przed swoimi lękami”.

 

zob. rozmowa w języku włoskim


www.cfd.sds.pl/rozbudowa

 

Z rekolekcji prowadzonych przez kard. Roberta Saraha
w Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie:

www.cfd.sds.pl/rekolekcje-z-kardynalem-Robertem-Sarahem

KONTAKT ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl