O CFD AKTUALNOSCI PROGRAM KONTAKT DOM W TRZEBINI Do medytacji   

  Maryja formuje nas do życia w rytm tego Dziecka – Piotr ...


Rekolekcje Lectio Divina
9-17 października 2019

 

Maryja formuje nas do życia w rytm tego Dziecka
homilia, 11 października 2019 – Piotr Szyrszeń SDS

uroczystość NMP, Matki Zbawiciela (dla salwatorianów)
[Iz 9, 1-3.5-6; [Ps:] 1 Sm 2, 1-5.6-8d; Dz 1, 12-14; J 2, 1-11]

Homilia została wygłoszona w języku hiszpańskim, udostępniamy tekst hiszpański oraz przekład angielski i włoski; przekład polski udostępnimy w miarę możliwości.

 

TEXTO EN ESPAÑOL [PDF]

 

ENGLISH TEXT [PDF] – [translation]

 

TESTO ITALIANO [PDF] – [traduzione]

 

--------------------------------------------------------------------- 

W rekolekcjach - 9-17 października 2019 - wzięli udział uczestnicy Międzynarodowej Szkoły Wychowawców Salwatoriańskich, którym została zaproponowana lectio divina ze św. Piotrem w oparciu o Ewangelie; korzystali oni z wprowadzeń do modlitwy w językach angielskim i hiszpańskim. Z rekolekcji w języku angielskim skorzystało również kilka osób: z Niemiec, Wielkiej Brytanii, USA i Australii.

W tym samym czasie grupa sióstr zakonnych z różnych krajów (pochodzące z lub posługujące w takich krajach, jak: Białoruś, Chiny, Gruzja, Polska, Timor Wschodni, Ukraina) odprawiała pierwszy etap rekolekcji lectio divina - na bazie Ewangelii według św. Marka, korzystając z wprowadzeń do modlitwy w języku włoskim.

Rekolekcje prowadzili duszpasterze Centrum Formacji Duchowej w Krakowie i formatorzy zaangażowani w International School of Salvatorian Formators.

Prosimy o modlitwę w intencji kapłanów i osób zakonnych podejmujących formację w Szkole Wychowawców Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych w Krakowie oraz w Międzynarodowej Szkole Formatorów Salwatoriańskich; oraz osób zaangażowanych w ich prowadzenie.

---------------------------------------------------------------------

 


Inauguracja Fr. Francis Jordan School for Formators- Rzym, 24 III 2019

ZGŁOSZENIEPOLITYKA PRYWATNOSCI
Copyright - CFD.Salwatorianie.pl