Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Zdroje Wody Żywej

Mam 52 lata, od zawsze w Kościele Katolickim, od ćwierć wieku regularnie chodząca w niedzielę do kościoła, od 9 lat w Kościele.
9 lat temu doświadczyłam obecności Jezusa dzięki uczestnictwu we Mszach Świętych z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała i w kursie Alfa. Od tego czasu wzrastam w wierze, od 6 lat czynnie uczestniczę w życiu wspólnoty charyzmatycznej.

Dwa lata temu byłam na fundamencie. To były jedyne rekolekcje tylko dla mnie, do ostatniego weekendu.
Mimo tego, że w naszej wspólnocie formujemy się w grupach, codziennie rozważam Słowo Boże, po minionym weekendzie uświadomiłam sobie, że do tej pory moje rozważanie było jak próba wykonania cięcia chirurgicznego nożem kuchennym. Ksiądz Wons pokazał mi, jak operować skalpelem :) Mogę powiedzieć, ze jadłam chleb z niejednego duchowego pieca, uczestniczyłam w wielu konferencjach, słyszałam wielu mówców głoszących z wielką widoczną charyzmą, ale po raz pierwszy spotkałam się z głoszeniem tak przystępnym w odbiorze, delikatnym, a jednocześnie tak zapadającym w serce, przekonywującym nie środkami wyrazu, a mocą Ducha Świętego.

Ta mozaika w auli, według mnie genialnie proroczo wlewa zdroje Wody Żywej w księdza Krzysztofa i przez Niego przelewała się w nas. Ksiądz Krzysztof jest narzędziem uzdatniającym tę Wodę do naszego użytku. To nie znaczy, że jej czegoś brakuje, po prostu my jeszcze nie potrafimy wziąć z niej tego, co najważniejsze i potrzebujemy pomocy.

Szczęśliwa, że byłam teraz, szczęśliwa, że pojadę w grudniu, ufam, że to wszystko, co Bóg mi daje, będę mogła spożytkować na Jego chwałę.

Jezus odbiera sobie też chwałę z tego pięknego miejsca, które budujecie.
Izabela Jajko