Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Aula Ojca Jordana

Kraków, 23 marca 2020

Kochani Przyjaciele Domu Słowa,
wielu z Was, którzy w czasie panującej epidemii śledzicie program w Domu Słowa online, uczestniczyło w sesjach i rekolekcjach w Centrum Formacji Duchowej w Krakowie. Najwięcej czasu spędzaliśmy wspólnie w głównej kaplicy na Eucharystii, adoracji, czy na osobistej modlitwie Słowem.
Drugim miejscem wspólnych spotkań była aula imieniem naszego założyciela o. Jordana, do której przychodziliśmy na wykłady, konferencje i wprowadzenia do modlitwy Słowem. Mogliśmy wspólnie słuchać cenionych i znanych mistrzów duchowych, żarliwych głosicieli Słowa, biblistów, teologów, pedagogów, psychologów. Wielu z nich niejednokrotnie wracało do nas na kolejne spotkania. Nawiązały się między nami piękne relacje przyjaźni. Dla wielu z Was stali się przewodnikami duchowymi także w codzienności.

Chociaż nie możemy obecnie spotykać się fizycznie z nimi w naszej auli, nie pozwolimy by pozostawała pusta. Doświadczamy w tych dniach jak nigdy dotąd, że nasz Dom Słowa jest wypełniony Wami, Waszymi bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi. Nadal się spotykamy. Zmieniła się jedynie forma. Chociaż spotkania są online, to jednak pozostajemy z Wami w bliskiej i coraz głębszej więzi. Sytuacja sprawiła, że pod względem duchowym nasze spotkania stają się jeszcze bliższe. Rośnie tęsknota za spotkaniami za wspólną Eucharystią, za modlitwą Słowem, adoracją, za pobyciem ze sobą na pustyni.
Od pewnego czasu spotykamy się z Wami duchowo w kaplicy na adoracji Najświętszego Sakramentu, codziennie wieczorem od 20.00-21.00. Chcemy także spotykać się z Wami w naszej auli o. Jordana. Z auli docierają już do Was i nadal docierać będą online nasze rozważania biblijne: „Słowo na jutro”, sesje weekendowe i ośmiodniowe rekolekcje lectio divina. Zapraszać będziemy także gości – przyjaciół, którzy prowadzili dla Was sesje. Będą to spotkania w ramach „Aula konferencyjna o. Jordana. Spotkanie z…”. Będziecie mogli nadal spotykać ich i słuchać w naszej auli.

Poprosiłem naszych gości, aby „wygłosili” dla Was krótką konferencję w kluczu tematu: „Oto teraz czas zbawienia” - co mówi Bóg dzisiaj?”. Będą dzielili się słowem Boga, które może stać się naszym przewodnikiem, „aniołem stróżem” i oparciem w trwającej „godzinie próby”.
Zapraszamy więc wszystkich chętnych słuchaczy i widzów do naszej auli konferencyjnej o. Jordana. Zaproście w naszym imieniu tych, którzy jeszcze u nas nie byli a chcieliby razem z nami słuchać gości CFD w Krakowie. Żywimy wielką nadzieją, że, jak Bóg da, w niedalekiej przyszłości znowu będziemy spotykali się fizycznie w krakowskim Domu Słowa. Póki co bądźmy ze sobą online. Pozwólmy Bogu, aby swoim słowem mógł tkać coraz głębsze więzi z Nim samym i między nami.
Do zobaczenia i usłyszenia w naszej auli.

ks. Krzysztof Wons SDS

dyrektor CFD w Krakowie

Wszystkie spotkania w auli o. Jordana

Kalendarz wydarzeń

kliknij na pierwszym dniu wydarzenia,
aby zobaczyć szczegóły