Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa, rok A

Ewangelia na niedzielę: Bóg ZAWSZE jest z Tobą, wierzysz w to?

Tuż przed swoim wniebowstąpieniem, Jezus zostawił uczniom obietnice i polecenia. Obiecał, że będzie z nimi „przez wszystkie dni aż do skończenia świata”. Jednocześnie apostołowie mogli poczuć się zobowiązani, słysząc polecenie: „idźcie i nauczajcie”. Jezusowi zależało na tym, by uczyli innych zachować wszystko, co On przekazał. Na ten aspekt zwraca uwagę ks. Krzysztof Wons SDS oraz inni przewodnicy życia duchowego w komentarzu do Ewangelii na Uroczystość Wniebowstąpienia, roku A.

 

Komentarz wideo: 

1. Oddali Mu pokłon

Uczniowie byli w drodze do Galilei, bo tak po Zmartwychwstaniu polecił im Jezus. Wracali do miejsca, gdzie Go poznali, gdzie mieszkali, gdzie przeżywali swoją codzienność. Pomyślmy o naszej Galilei, o naszej codzienności. Bóg także i nam pozwala doświadczać Swojej obecności wśród codziennych spraw: w rodzinie, wspólnocie, w innych ludziach, których spotykamy, w zwykłych zajęciach.

Czy zauważamy Go i „oddajemy Mu pokłon” pośród naszej codzienności?

 

2. Niektórzy jednak wątpili

Przypatrzmy się twarzom apostołów, którzy nie potrafili rozpoznać Jezusa, wątpią czy to naprawdę On i czy pozostanie z nimi na zawsze… Na niektórych twarzach widać brak ufności.

A jaka jest moja twarz?

 

3. Dana Mi jest wszelka władza

Przekazując wskazania apostołom, Jezus podkreśla, że posiada wszelką władzę w niebie i na ziemi. Wyobraźmy sobie, że zbliża się osobiście do każdego z nas i patrząc prosto w oczy, mówi: „Dana mi jest wszelka władza”. Z wiarą w sercu, że On ma władzę nad wszystkim, co dzieje się w moim życiu, zawierzmy Mu nasze sprawy.

Jezu, ufam Tobie!