Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

XI niedziela zwykła, rok A

Ewangelia na niedzielę: Boża Drużyna – nie jesteś w niej przez przypadek

Listę dwunastu apostołów tworzy sześć par imion. To typowo Boża Drużyna, ale żaden selekcjoner nawet by nie pomyślał, żeby zgrupować ich razem – tak się różnią. Choć wydaje się, że nie pasują do siebie, to jednak zostali wezwani do braterstwa w Jezusie, podobnie jak my. Ten aspekt podkreśla ks. Krzysztof Wons SDS w komentarzu do Ewangelii na XI niedzielę zwykłą roku A.

Komentarz wideo:

  1. Aby byli z Nim

Dwunastu apostołów to nawiązanie do dwunastu pokoleń Izraela, czyli dwunastu plemion – rodów, których nazwy pochodziły od imion synów Jakuba, nazywanego też Izraelem. Jakub-Izrael był wnukiem Abrahama. Nikt z wybranych uczniów nie był uczonym, żaden nie był doskonały, nie należeli do kręgu nauczycieli Pisma, czy grona faryzeuszów, nie byli znawcami Prawa ani szczególnie pobożnymi Żydami. Byli rybakami i zwykłymi ludźmi, jak każdy! Połączyło ich wezwanie przez Jezusa, który chciał, „aby byli z Nim”.

Czy wierzę, że Jezus posyła także mnie dziś, abym wśród ludzi był znakiem Jego dobroci i miłości?

 

  1. Jak owce niemające pasterza

Jezus zachęca mnie, aby modlić się za pasterzy, za kapłanów. Powierzmy Mu wszystkich pasterzy, których kiedykolwiek postawił na naszej drodze. Pomódlmy się zwłaszcza za tych, o których wiemy, że są niewierni swojemu powołaniu.

Czy w ogóle się za nich modlimy?

 

  1. Proście Pana żniwa

Chociaż żniwo jest wielkie, a robotników mało, Jezus nie mówi: Weźcie się więc do roboty! Poleca natomiast, by prosić Ojca, Pana żniwa. Tylko więź z Jezusem i dary Ducha Świętego uwalniają nas od lęków, fałszywych zabezpieczeń i przemieniają w ludzi zdolnych pełnić Jego misję w codzienności życia.

On nas potrzebuje – mnie i ciebie!