Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

XVII niedziela zwykła, rok A

Ewangelia na niedzielę: Co tak naprawdę jest dla mnie najcenniejsze?

Zadaniem ojca rodziny jest przekazywać dzieciom zarówno rodzinne tradycje, jak i wskazywać nowe możliwości w życiu. Z jednej strony mamy czerpać ze skarbca tradycji, z drugiej szukać nowych skarbów. Zachęta do poszukiwania tego, co w życiu najważniejsze została podkreślona w komentarzu do Ewangelii opracowanym przez Centrum Formacji Duchowej w Krakowie na XVII niedzielę zwykłą roku A.

Komentarz wideo:

  1. Skarb ukryty w roli

Marzenia galilejskich rolników o skarbie nie były nierealne, bo w Palestynie, ze względu na stałe przemarsze wojsk zaborczych, faktycznie zakopywano w ziemi cenne monety. Ewangelista zachęca do poszukiwania większego skarbu niż ten w polu. Nasz skarb jest ukryty w naszym własnym sercu – to Jezus, który czeka, żebyśmy do niego dotarli.

Jak często wchodzę w głąb mojego serca, by znaleźć Skarb?

 

  1. Kupiec poszukujący pereł

Kupiec, który poszukuje pięknych pereł, jest znawcą, wie jakiej perły szuka, choć jej nigdy nie widział. Każdy z nas poszukuje jedynego piękna, które od zawsze przeczuwa i za którym tęskni serce. Poszukuje, bardziej lub mniej jawnie, drogocennej perły, którą jest Bóg.

Czy dokładam wysiłku, by zdobyć tę Perłę?

 

  1. Sieć w morzu

Sieć zagarnia wszystko bez wyboru. Kościół nie wybiera uczciwych, dobrych i pięknych, lecz przyjmuje wszystkich. Teraźniejszość jest czasem połowu i przebaczania. Dopiero przy końcu świata nastąpi „oddzielanie”. Nie zapominajmy, że będziemy mierzeni taką samą miarą, jakiej używaliśmy w stosunku do innych. Wszystko co nie jest miłosierdziem, zostanie spalone w ogniu sądu Bożego.

Jeżeli byliśmy miłosierni, zajaśniejemy jak słońce w Królestwie Ojca!