Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow
27.09.2023

Zostań Patronem CFD!

Drodzy Przyjaciele i Darczyńcy Centrum Formacji Duchowej

Powoli mija wrzesień. Dla jednych miesiąc rozpoczynających się zajęć szkolnych, dla innych przednówek roku akademickiego, a dla wszystkich czas codziennych wyzwań i prac, które toczą się „na okrągło”. U nas podobnie. Chcemy Wam towarzyszyć „na okrągło”, spotykać się z Wami w CFD, pomagać zatrzymać się, odnaleźć ciszę, zasłuchać się w Słowo wśród codziennego pędu i zamętu, szukać w Słowie pokoju, światła i siły dla codziennych wyzwań. Przed nami, jak zawsze, intensywne dni sesji weekendowych, 8-dniowych rekolekcji, a od tego miesiąca również nowej formy spotkań - jednodniowych skupień w cyklu Dni Pustyni dla Krakowa, które 16 września licznie zgromadziły nie tylko „Krakusów”. Wszelkie informacje dotyczące programu CFD na 2023 oraz programu na rok 2024 znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz w broszurze papierowej. Czekamy na Wasze zgłoszenia, które możecie nadsyłać pocztą elektroniczną lub zwykłą.

Zakończyliśmy budowę Domu Słowa i generalny remont Domu św. Józefa. Bóg jest dla nas bardzo dobry. Pozwolił nam wybudować Dom Słowa, dojazdy, bramy, zagospodarować teren zielenią, a potem podjąć także gruntowny remont Domu św. Józefa, który jest jedną z trzech części struktur CFD. Stali bywalcy nie rozpoznają wyremontowanego Domu św. Józefa. Ma nowe „oblicze”. Cieszymy się, że możemy Was przyjmować w nowych, znacznie ulepszonych warunkach pobytowych, z dużą nowoczesną aulą na 250 osób, z kilkoma kaplicami, ładnymi pokojami. A wszystko otoczone pięknym parkiem, z miejscami na kontemplację i modlitwę, wszędzie tam czeka na nas Jezus.

Bóg spełnił naszą prośbę i posłał nam św. Józefa. Przed rozpoczęciem budowy Domu Słowa przygotowaliśmy dla Was cegiełki duchowego wsparcia z modlitwą do św. Józefa, abyście prosili go o ojcowskie stróżowanie nad rozbudową, która jak się wkrótce okazało, przypadła na trudny czas covidu i zawirowań na rynku. Razem z Wami usilnie wołaliśmy i nadal wołamy do niego, aby „dopilnował” szczęśliwego zakończenia rozbudowy CFD, a także „rozbudowy i remontów” naszego życia duchowego. Mamy w św. Józefie kochającego ojca, Bożego gospodarza, wielkiego orędownika, który w trakcie toczących się prac niejednokrotnie cudownie interweniował w sprawach duchowych i materialnych. Posyłał i nadal posyła nam dobrych ludzi wspomagających nas duchowo i materialnie.

Za nami ponad połowa przebytej drogi. Przed nami jeszcze 45% spłaty zaciągniętego kredytu. Dzięki Waszym ofiarom składanym z niezwykłą hojnością serca, dzięki otrzymanym dotacjom kościelnym i państwowym, a także od fundacji, spłaciliśmy już 55% zaciągniętych zobowiązań.

Z serca Wam dziękujemy!
 

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o dalsze wsparcie duchowe i materialne. Mamy świadomość, że dzielicie się z nami tym, co Wam jest potrzebne do bieżącego życia. Nie przestajemy dziękować dobremu Bogu, sprawując w każdy pierwszy piątek miesiąca Mszę św. za Was, za Wasze Rodziny i Wspólnoty. Będziemy czynili tak nadal.

Ponadto każdego 19 miesiąca odprawiamy Mszę św. ofiarowaną w składanych przez Was intencjach za przyczyną św. Józefa.

Chciałbym przedstawić Wam i zaproponować kilka ścieżek pomocy dla CFD. Rozważcie je i podejmijcie według Waszego uznania i według Waszych możliwości. Są one umieszczone na stronie CFD oraz https://rozbudowa.cfd.sds.pl/pl/.

Uruchomiliśmy stronę na Patronite z myślą o tym, że dla niektórych będzie to łatwiejsze narzędzie do przekazywania ofiar, ponieważ pozwala co miesiąc automatycznie wysyłać z konta Patrona na konto CFD zadeklarowaną kwotę. Świadomość, że ktoś jest PATRONEM CFD ma dla nas znaczenie nie tylko materialne: pozwala myśleć o tym, że ktoś pamięta o nas i że także tą drogą pragnie włączyć się w stałą opiekę nad naszym wspólnym Domem Słowa.

Zainteresowanych historią rozbudowy Domu Słowa zapraszamy na stronę rozbudowa.cfd.sds.pl, gdzie nadal jest możliwość sponsorowania konkretnych elementów do zakupienia lub spłacenia, które znajdują się na zamieszczonej liście https://rozbudowa.cfd.sds.pl/pl/zbiorka.

Umożliwienie nam i wskazanie kontaktu z osobami, które mogą się podzielić swoimi zasobami materialnymi lub wskazanie nam fundacji, instytucji, które mogłyby realnie wesprzeć nas na etapie, na którym jesteśmy obecnie - poprzez e-maila na adres: cfd@salwatorianie.pl

Oprócz troski o zakończenie i spłatę remontów nie przestajemy towarzyszyć Wam na drodze duchowego rozwoju, sami też potrzebujemy kroczyć tą drogą. Pokładamy ufność w Bożej Opatrzności, do której wychowywał nas i którą kładł nam na serce bł. Franciszek Jordan, założyciel salwatorianów i salwatorianek.

Ks. Krzysztof Wons z Ekipą CFD