Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Wniebowstąpienie Pańskie, rok B

Ewangelia na niedzielę: nadzwyczajna codzienność zwyczajnego chrześcijanina

W uroczystość Wniebowstąpienia słyszymy zachętę: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię”. Jezus powierza głoszenie Ewangelii wszędzie, wszelkiemu stworzeniu i w zwykłej codzienności, która dla przeciętnego chrześcijanina jest po prostu „całym światem”. Ks. Piotr Szyrszeń, wieloletni duszpasterz Centrum Formacji Duchowej w Krakowie, pogłębia temat Bożych znaków i wiary w komentarzu do Ewangelii na niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego roku B.

Komentarz wideo 

1. Znaki towarzyszyć będą tym, którzy uwierzą

Ewangelia mówi o znakach: uzdrowieniach, wyrzucaniu złych duchów, mówieniu językami… Myślisz sobie: „Mnie to nie dotyczy. Ja nadzwyczajności nie doświadczam”. Od czasu do czasu słyszysz, że takie cuda się zdarzają, ale nie w twoim życiu. Czy na pewno?

Ile razy ty „byłeś umarły”, a znów ożyłeś?

 

2. Złe duchy będą wyrzucać

Bóg najpełniej objawia swoją wszechmoc w łasce przebaczenia - w konfesjonale. Tam zawsze doświadczysz cudu. Przebaczenie Boga stawia cię na nogi, a twoje przebaczenie stawia innych na nogi. Jeśli więc chcesz zobaczyć cuda, które towarzyszą tym, którzy uwierzyli, to przebacz tym, którzy ci coś zawinili. Przebacz, a zobaczysz co to są cuda!

Czy potrafię przebaczać?

 

3. Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię

Dzięki mnie wiele osób może spotkać Boga. Ode mnie zależy, czy będzie On dla nich kimś dalekim czy bliskim. Moja misja jest tam, gdzie toczy się moja codzienność. Uwierz, że jeśli z serca przebaczysz wszystkim, którzy kiedykolwiek cię skrzywdzili, zobaczysz wielkie cuda w swoim życiu. Będziesz w imię Boże dokonywać rzeczy po ludzku niemożliwych.

Zaufaj, że moc łaski Bożej będzie przemieniała twoją zwyczajną rzeczywistość.