Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow
11.06.2024

Psalmy w poetyckim przekładzie

Kto z nas nie tęsknił za POZNANIEM NIEPOZNAWAL­NEGO? Dla większości te chwile są ulotnymi przebłyskami, dla innych mogą trwać już na zawsze. W nich rozpala się ogień, a zwyczajne życie przemienia się w poszukiwanie życia w świętym poddaniu. 

Modlitwa psalmami nie ma na celu zastąpienia uwielbianych, niezwykle znaczących i historycznie ważnych psalmów ze Starego Testamentu. Psalmy zawsze były odpowiedzią na głębokie ludzkie tęsknoty. To wołania duszy, pieśni o poddaniu, peany. Niech Księga Psalmów pozostanie Twoją współtowarzyszką oraz dialogiem jednej epoki z drugą, a Modlitwa psalmami niech posłuży Ci jako zaproszenie do słuchania Głosu Ciszy, który przemawia w Twojej duszy.
(z Przedmowy)

 

Modlitwa psalmami Nan C. Merrill stanowi duchową lekturę psałterza. Nie zastępuje ona psalmów Starego Testamentu, ale ubogaca je duchową interpretacją. Autorka z wielkim kunsztem łączy starożytny tekst psalmów z poetycką modlitwą, która dotyka serca współczesnego czytelnika. W tej duchowej interpretacji widać żywą wiarę i świadectwo osobowego zjednoczenia z Bogiem. Książka z pewnością stanowi dużą pomoc w głębszym spojrzeniu na psalmy przez pryzmat własnego życia. Czytelnik podczas lektury doświadczy mocy Miłości, która przemienia ten świat i zaprasza każdego do twórczej wędrówki na drodze zjednoczenia z Wszechmocną Obecnością. Zaprezentowane utwory zachęcają do spotkania w ciszy rozmodlonego serca z Wiecznością, gdzie ziemia i niebo tańczą w objęciach cudownej Świętości.
(ks. prof. dr hab. Mirosław S. Wróbel, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II)

Tekst za: www.salwator.com