Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Rok jubileuszowy CFD

Drodzy Przyjaciele Domu Słowa!

 

Mamy już program CFD na rok 2022. Będzie to dla nas rok szczególny – jubileuszowy: 25-lecie działalności CFD (1997-2022). Wdzięczni Bogu za dar Domu Słowa i za Was, którzy ten Dom tworzycie, chcemy, podobnie jak w poprzednich latach, przeżyć razem z Wami jubileuszowy rok na słuchaniu Słowa Bożego, podążając ścieżkami formacyjnymi, które Opatrzność Boża wskazywała nam stopniowo od początku działalności CFD. Pośród bogactwa sesji i rekolekcji cztery wydarzenia podane w programie zaakcentują w sposób szczególny rok 2022 w CFD. Każde z nich posiada swój kontekst związany z misją naszego Centrum i z czasami w jakich przyszło nam pełnić posługę. Ufam, że wydarzenia te pomogą w rozkochaniu się w Słowie, w pogłębieniu wiary i wzajemnych relacji, a także w otwarciu się na przyszłe wezwania: 

 

rekolekcje lectio divina z abp. Grzegorzem Rysiem na poświęcenie i otwarcie nowego Domu Słowa: „Pierwsze jest: Słuchaj…” (6-9 maja 2022)

powrót do chrzcielnego źródła z o. Marko Rupnikiem SJ, twórcą mozaik w nowym Domu Słowa (13-15 maja 2022)

rekolekcje ewangelizacyjnego przesłania z kard. Robertem Sarahem (30 września – 2 października 2022)

główna sesja jubileuszowa z intronizacją Księgi Pisma św., z udziałem naszych mistrzów i przewodników, którzy w CFD towarzyszyli nam w formacji (9-13 listopada 2022)

 

Ponadto zaplanowane zostało nocne czuwanie dziękczynno-błagalne w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Odbędzie się ono w dniach z 22 na 23 kwietnia 2022, z piątku na sobotę, bezpośrednio przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. O szczegółach dotyczących programu nocnego czuwania i zasadach zgłaszania na nie powiadomimy Was z początkiem nowego roku 2022.   

 

Drodzy! Przypominam o ważnych zasadach dotyczących zgłaszania się na sesje i rekolekcje. 

Od 3 września br. możecie przesyłać swoje zgłoszenia na pierwsze półrocze 2022 roku, natomiast od 2 stycznia także na drugie półrocze

 

Kładę Wam na sercu rzetelność i słowność w nadsyłaniu zgłoszeń. Proszę, abyście przesyłali zgłoszenia mając pewność w danym momencie, że chcecie i możecie uczestniczyć w wybranym wydarzeniu. 

 

Przyjmujemy wyłącznie zgłoszenia realizowane osobiście, a nie w imieniu drugich osób. Jeśli z nieprzewidzianych wcześniej powodów będziecie zmuszeni zrezygnować z nadesłanego zgłoszenia, należy możliwie najwcześniej powiadomić nas o tym, aby umożliwić w ten sposób udział innym chętnym. 

 

Tam, gdzie przy sesji zaznaczona jest potrzeba częściowego zadatku za planowany udział, zadatek należy zrealizować przed wysłaniem zgłoszenia, inaczej bowiem zgłoszenie nie może być przyjęte. 

 

Proszę Was o gorącą i stałą modlitwę za ekipę Centrum, za dzieło rozbudowy CFD oraz za wszystkie zaplanowane w tym i przyszłym roku wydarzenia w programie zamieszczonym na naszej stronie. 

ks. Krzysztof Wons SDS

dyrektor CFD

 

Program na rok 2022 dostępny jest TUTAJ.