Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Ewangelia - nadzieja dla świata

Po raz trzeci, z inicjatywy papieża Franciszka obchodzimy dziś w Kościele Niedzielę Słowa Bożego. Chcą się ucieszyć z Wami tym dniem, a jednocześnie uzupełniając ciągle naszą nową stronę internetową publikujemy konferencję ks Krzysztofa Wonsa SDS nt. budzenia się nowej wiosny w Kościele. Przeczytamy w niej m. in. odwołanie do kard. Martiniego. Ks. Krzysztof pisał o tym arcybiskupie Mediolanu:

Wierzył mocno, że Biblia może stać się księgą przyszłości Europy i całej planety i widział jak to może się stać: w jaki sposób wykorzystać moc Biblii, aby to się spełniło. Oczywiście po ludzku rzecz biorąc zasadne staje się pytanie: Czy istnieje jakiś sposób, aby, w tej zsekularyzowanej przecież w dużej części Europie, dotrzeć z Biblią do prostych ludzi. Nie tylko: czy można dotrzeć z Biblią do wielkich mas także w metropoliach pośród pokawałkowanego dzisiaj życia, pośród szerzącej się duchowej destrukcji, pośród coraz większego rozbicia i kryzysu międzykulturowego i międzyreligijnego?

i cytował go:

„Wśród środków, które mogą bardziej pomóc chrześcijanom żyjącym we współczesnym świecie, w osiągnięciu jedności życia, pokoju, zdolności do konstruktywnego życia społecznego, istnieje pewne ćwiczenie (…) zmierzające docodziennej praktyki lectio divina. Przez lectio divina rozumiem zdolność do stawania przed stronicą Pisma Świętego, aby ją czytać w duchu wiary i modlitwy, tak, aby demaskowała w nas pułapki współczesnej mentalności i aby zmierzała do czytania wszystkich rzeczywistości według myśli i serca Bożego (…). Praktyka lectio divina jest lekarstwem na dzisiejsze niespokojne, pokawałkowane życie. Lectio divina to na prawdę opatrznościowe lekarstwo na nasze czasy".

Zapraszamy do zapoznania się z całością konferencji: TUTAJ.