Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Te Deum laudamus!

Dziś w nocy będziemy dziękować Panu Bogu za 25 lat działalności Centrum Formacji Duchowej. Za osoby stojące u początków tego dzieła, za wszystkich uczestników, prowadzących spotkania. Będziemy też prosić o Boże prowadzenie dla nas na następne lata. O szczęśliwe zakończenie rozbudowy i podjęcie nowych wyzwań w taki sposób, by jeszcze lepiej służyć pomagając ludziom w ich odkrywaniu Bożej Dobroci.

O godz. 21.30 w kaplicy Cudownego Obrazu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczniemy Eucharystię, której przewodniczyć będzie i homilę wygłosi Wikariusz Prowincjalny ks. Tomasz Raćkos SDS.
Po niej nastąpi przywitanie uczestników oraz ogłoszenia tak, by o 23.00 rozpocząć nabożeństwo Drogi Światła, które wypełni większość czasu naszej modlitwy. Uwzględniając kontekst Oktawy Wielkiej Nocy chcemy w tej modlitwie rozważać kolejne sceny spotkań ze Zmartwychwstałym Jezusem. W ramach każdej stacji będzie miejsce na wsłuchanie się w słowo Boże, na refleksję prowadzoną przez członków Ekipy CFD, ciszę oraz dziękczynienia wypowiadane przez uczestników czuwania. Wszystko przeplatane będzie śpiewami kanonów.

Po Drodze Światła o godz. 3.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego zawierzając Bożej Dobroci kolejne lata posługi Centrum. Do 3.40 będziemy adorować Jezusa w ciszy i w ten sposób przygotować się na Eucharystię soboty w Oktawie Wielkiej Nocy. Rozpoczniemy Ją o 3.45. Po Niej nastąpi koniec czuwania.

Zachęcamy, by towarzyszyć nam w wybrany przez siebie sposób.
Można łączyć się z nami online przez stronę faustyna.pl, gdzie całą dobę trwa transimisja z kaplicy Cudownego Obrazu: TUTAJ.
Przygotowaliśmy na to czuwanie specjalną broszurę z tekstami biblijnymi rozważanymi w czasie Drogi Światła. Jest ona dostępna do pobrania w formacie .pdf TUTAJ.

Zdjęcie: Fara w Ostrzeszowie