Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Czuła troska

Bardzo dziękuję ks. Krzysztofowi i całej ekipie CFD za otwarcie serc i umysłów na Bożą inspirację powstania CFD, pełną oddania posługę i nieustanne zaangażowanie w rozwój CFD.

Sposób mówienia o Panu Bogu w CFD jest takim rodzajem narracji, który jest doświadczeniem miłości Boga, Jego czułej troski o człowieka, Jego poszanowania dla ludzkiej wolności i rodzi w sercu pragnienie bycia bliżej Niego, szukania Go w Słowie, w codzienności i zaangażowanie w budowanie relacji z Nim. Tak to widzę i bardzo dziękuję za ten sposób przekazu.

Z owoców działalności CFD korzystam chyba od początku jego powstania - zaczynając od pierwszych ZFD zawierających wprowadzenia do medytacji nad Słowem, które zobaczyłam w rękach kogoś innego i sama zaczęłam kupować, bo pomagały w absolutnie innym, odkrywczym spojrzeniu na Ewangelię (z niecierpliwością czekałam na kolejne zeszyty - aż do powstania papierowej wersji "Modlitwy Ewangelią na każdy dzień"; dziś korzystam także z wersji elektronicznej), poprzez uczestnictwo od kilkunastu lat w wielu weekendowych sesjach, a skończywszy na udziale w całym cyklu rekolekcji Lectio Divina i rozpoczętych w tym roku Ćwiczeniach Ignacjańskich oraz podjętym kierownictwie duchowym.

Dla mnie CFD to przestrzeń, w której czuję się jak u siebie. Znam ten dom. Doświadczam tu przede wszystkim ogromu Bożych łask. To tutaj uczę się słuchania Słowa. Tutaj także doświadczam tego jak niezwykła i nieprzewidywalna jest pedagogia Bożego działania w moim życiu - zaskakujące i absolutnie przekraczające moje wyobrażenia doświadczenie Jego miłości. Potwierdza się w tym też prawdziwość tego, że Bóg rzeczywiście jest taki, jak się o Nim mówi w tym domu. To doświadczenie dokonuje się za pośrednictwem tych, którzy mi towarzyszą, zwłaszcza w rekolekcjach - to są takie kroki milowe, dzięki którym widzę, że moja relacja z Panem Bogiem, moje życie zmienia swoją jakość - nabiera nowej jakości :) Bez nadmiernego patosu mogę powiedzieć, że od 2015 roku mój zasadniczy duchowy progres dokonał się i dokonuje nieustannie w tym domu i dzięki tym, którzy tu posługują.

Jestem ogromnie wdzięczna Panu Bogu za ten dom i wszystkim, którzy tworzą ekipę CFD :)

Danuta