Ta strona używa plików Cookie. Korzystając z tej strony zgadzasz się na umieszczenie tych plików na twoim urządzeniu
Język polskiJęzyk polski
pin ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków
clock

Sekretariat czynny:
9:00 -12:00 | 14:00 -17:30 | 18:00 -19:00

pinclockphonemailmail

ul. św Jacka 16, 30-364 Kraków

Sekretariat: 9:00 -12:00 | 14:30 -17:30 | 18:00 -19:00

Strona główna

 

up-arrow

Ekipa i solidność

Czcigodny i Drogi Księże Dyrektorze,

Jubileusz srebra, 25 lecie Centrum Formacji Duchowej, jest dla mnie wspaniałą okazją, do dziękczynienia Dobremu Bogu za to Miejsce, w którym mogłem trochę przykładać rękę do wspólnego dobra Kościoła. Dziękuję Panu za tyle łask, których udzielił tylu osobom, których pragnieniem serca było i jest żyć bardziej dla Jezusa i wspomagać Jego Kościół.

Ale moje dziękczynienie wiąże się także z wieloma cechami Ekipy, której Ojciec przewodzi od początki. Chcę pośród wielu, podkreślić jedną - solidność. Miałem tę łaskę, że od początku widziałem wielkie i solidne przygotowanie do pracy, jaką zamierzaliście rozpocząć. I to nie tylko Ojciec, jako mianowany Dyrektor, ale także ówczesny Ks. Prowincjał i inni współpracownicy - wszyscy odprawili rekolekcje ignacjańskie w domach rekolekcyjnych jezuitów. Jeszcze oczami serca Was widzę, w naszym domu w Częstochowie, gdzie odprawialiście je i uczyliście się solidnie udzielać ĆD św. Ignacego, i uczestniczyliście w wielu proponowanych sesjach.

Wszystko, co solidne, bo solidne, rozwija się, niejako musi wzrastać. Stąd następnie podziwiałem nie tylko piękny rozwój Dzieła przy ulicy św. Jacka 16 w Krakowie, w oparciu o Ćwiczenia udzielane w formie klasycznej, ale także cieszę się pogłębianiem form ich dawania szczególnie poprzez Lectio divina, poprzez różne formy bardziej współczesne głoszenie Słowa Bożego i poprzez pion wydawniczy - Salwator.

Rozbudowa obecna CFD potwierdza jeszcze bardziej ten kierunek i pogłębia go. Niech Pan będzie uwielbiony za tyle dobra, jakie przez Ojca i całą Ekipę czyni, a Osobą której obecność i pracę, szczególnie chcę podkreślić jest Wielka Siostra Justyna, bez której Wasz, nasz Dom, byłby trochę zimny i uboższy.

Niech Pan umacnia P. T. Wszystkich, oświeca przez swego Ducha i dynamizuje, by On był bardziej poznawany, kochany i naśladowany.

Oddany w Panu

Mieczysław Kożuch, SJ